Skip to main content

KV-1 model 1942

Tak się złożyło, że już od dawna nosiłem się z zamiarem sklejenia i pomalowania jakiegoś modelu przedstawiającego pojazd ze „wschodu”. Wahałem się miedzy T-34 a KV. Kiedy Trumpeter zasypał rynek swoimi modelami KV – ja wybrałem KV-1 model 1942 Heavy Cast Turret Tank.
Około roku wykonałem taki o to model radzieckiego czołgu. Był to mój pierwszy model w białym kamuflażu. Wzoruję się na modelach znakomitych modelarzy Miguela Jimenez'a i Mario Eens'a – obaj robią świetne modele w białym malowaniu. Również doskonałe modele wykonuje Adama Wilder, który głównie koncentruje się na modelach pochodzących ze Związku Radzieckiego i to jego artykuły skłoniły mnie do spojrzenia przychylniej na radziecką pancerkę.
Model bez waloryzacji, tzw. prosto z pudla. Malowany farbami Humbrol i Model Master. Do technik "weatheringu" zastosowałem farby olejne dla art. plastyków oraz pigmenty.
M.

Szczegółowy artykuł wraz ze zdjęciami z budowy i opisem malowania ukazał się w "PAYO - Poradnik modelarski nr 5" w 2007 roku.

Comments

Popular posts from this blog

Inbox - PanzerArt figures

British Heavy Tank Mark IV Male - finished!

Battlefront Normandy 1944, 12. SS-Panzer-Division Hitlerjugend