Modelling Fallschirmjäger Figures by J. Ortiz and D. Romero

Kilka lat temu ukazała się książka dotycząca malowania figurek pt.: „Modelling Fallschirmjäger Figures” wydana przez Osprey Publishing. Autorów jest dwóch: znakomity malarz figurek Jaume Ortiz Forns i świetny rzeźbiarz Daniel Alfonsea Romero.

Ortiz maluje figurki farbami akrylowymi oraz opisuje techniki jakich używa. Natomiast Romero pokazuje i udziela wskazówek jak wykonać proste konwersje figurek.

Książka wydrukowana na wysokiej jakości papierze błyszczącym, składa się z 80 stron. Większość zdjęć opatrzona jest komentarzem autora. Publikacja została podzielona na 4 działy, a w każdym malowana jest inna figurka. Poszczególne działy napisane są w formie step by step z dużą ilością, świetnej jakości zdjęć.

Rozdziały:
1. „Ready to jump” - figurka Verlinden, 120mm. Ciekawy sbs pokazujący malowanie twarzy i munduru niemeickiego spadochroniarza. Dodatkowo pokazana prosta do wykonania podstawka.
2. „Hunting party” - dwie figurki Alpine Miniatures, 1/35. Kolejny sbs, tym razem pokazujący malowanie dwóch różnych kamuflarzy na bluzach spadochroniarzy. Dodatkowo pokazany jak wykonać i pomalować kawałek domku.
3. „Say: Cheese!” - konwersja dwóch figurek firmy Elisena, 54mm. Dział który koncentruje się na konwersji figurek. Pokazane również malowanie tropikalnego munduru.
4. „Tactical withdrawal” - konwersje figurek Dargona, 1/35. Artykuł dla zaawansowanych modelarzy. Konwersje na przykładznie figurek Dargona. Dodatkowo malowanie bialych uniformów.

Podsumowanie
Książkę dla malarzy i osób dokonujących prostych konwersji figurek.
Miłośnicy II Wojny Światowej i niemieckiego munduru, znajdą w niej odpowiedzi na pytanie „jak pomalować mundur niemiecki?”, także z podaniem jak na tacy dokładne schematy kolorystyczne. Numery farb i proporcje mieszania farby.

Kolejna książka, którą warto mieć w swoich zbiorach.
Polecam, lektura obowiązkowa.
M.

Leave a Reply